By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Kreu i LSI-se, Ilir Meta ka premtuar nga Greqia marrjen e nismave konkrete për përballimin e pasojave te krizës financiare ndërkombëtare. Gjate një takimi me degën e LSI ne prefekturën e Kozanit, Meta ka deklaruar se duhen përshtatur politikat ekonomike për te favorizuar hapjen e bizneseve te reja dhe rritjen e punësimit. Sipas Metës, efektet e krizës greke ndihen edhe ne Shqipëri, prandaj qeveria duhet te jete e vëmendshme.