By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Kosov Videos by Popular

Kosovë, privatzimi i PTK-së - Top Channel Albania - News - Lajme

08/17/12
Gjat vitit 2012 pritet t shpallet kompania fituese pr 75 t aksioneve t Post-Telekomit t Kosovs. Sipas ministrit t Zhvillimit Ekonomik Besim ... tags: albaniachannelkosovëprivatzimiptk-sëtop

Kosovë, rruga drejt pavarësisë së plotë - Top Channel Albania - News - Lajme

08/28/12
I hapet rruga pavarsis s plot t Kosovs. Komisioni pr Ndryshime Kushtetuese tashm ka prfunduar punn sa i prket ndryshimit dhe miratimit t ... tags: albaniachanneldrejtkosovëpavarësisëplotërruga

Kosovë, hetimet për hotel “Grand” - Top Channel Albania - News - Lajme

09/18/12
Prokuror vendas dhe ndrkombtar hetojn t gjith personat e prfshir n afern e hotelit Grand n Prishtin. Cshtja e cila nisi me privatizimin e ... tags: albania“grand”channelhetimethotelkosovëlajme

Kosovë, debatet për energjinë

02/19/12
N Kosov aktualisht po zhvillohen debate rreth sigurimit t energjis s mjaftueshme elektrike, mungesa e s cils po e prcjell vendin tash e nj ... tags: debatditarienergjiKosovshqipvoa

Referendumi i serbëve në veri të Kosovës

02/14/12
N veriun e Kosovs sot po mbahet referendumi i organizuar nga prfaqsuesit lokal serb, n t cilin qytetart e asaj zone do t deklarohen nse ... tags: AbaziKosovMitrovicareferendumiserbtZriiameriks

Këshilli Kombëtar Kundër Korrupsionit

02/15/12
N Kosov, sot sht themeluar Kshilli Kombtar Kundr Korrupsionit, nj nism e presidentes Atifete Jahjaga. tags: KombtarKorrupsionitKosovKshillikundrShehuZriiameriks

Kosovë, debat mbi prodhimin e energjisë

01/28/12
N Kosov, autoritetet kan paralajmruar se s shpejti do t shpallet tenderi pr ndrtimin e nj termocentrali t ri q do t prodhoj energji ... tags: debatEnergjiaKosovprodhimiShehu. zriiameriks

Parlamenti miraton rezolutë për përmbylljen e mbikëqyrjes së pavarësisë

01/31/12
Parlamenti i Kosovs, n nj mbledhje t jashtzakonshme, miratoi nj Rezolut me t ciln mbshteten t gjitha veprimet q do t onin n prmbylljen e ... tags: AbaziamerikesBesimKosovmbikqyrurpavaresiarezolute

GNK, bisedimet Kosovë-Serbi

02/02/12
Grupi ndrkombtar i krizave ka shfaqur sot shqetsimin se situata n veriun e Kosovs, mund t bllokoj bisedimet Kosov- Serbi, krcnon ... tags: bisedimeGNKKosovSerbi

Intervistë me z. Oliver Ivanovic

02/02/12
Sekretari i Ministris pr Kosovn n qeverin e Serbis, Oliver Ivanovi ndodhet pr vizit n Uashington. Gjat nj interviste pr Zrin e Ameriks, ... tags: GrupiIvanovicKosovKrizaveMinistrisNdrkombtarOliver

Çështja e referendumit të serbëve në Kosovë

01/09/12
Prfaqsuesit e qeveris s Serbis thon se mbajtja e referendumit t paralajmruar n veriun e Kosovs me t cilin qytetart serb do t deklarohen nse ... tags: . referendumabazikosovSrbtverizeriamerikeszriiameriks