By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Greke Videos by Popular

“FMN do të bllokojë Greqinë” - Top Channel Albania - News - Lajme

07/22/12
Fondi Monetar Ndrkombtar synon t bllokoj ndihmn ekonomike pr Greqin. Revista e prjavshme gjermane 'Der Spiegel' shkruan se eksponentt e ... tags: channelfmngreecegrekegreqiakrizalajme

Bankat greke në grevë - Top Channel Albania - News - Lajme

07/30/12
Greva e pare me t ciln prballet qeveria e Kryeministrit Samaras sht ajo e bankave greke q ka filluar n mngjesin e sotm. tags: albaniabankatchannelgrekegrevëtop

Pasojat e krizës greke - Top Channel Albania - News - Lajme

07/30/12
N nj moment kur shum organizma financiare n mbare botn parashikojn se Greqia ka shum mundsi t braktis Eurozonn, pasi nuk mund t zbatoj me ... tags: grekekrizëspasojat

Prishet paqja në qeverinë greke - Top Channel Albania - News - Lajme

08/01/12
Pas muajit t mjaltit kan filluar grindjet e para n qeverin e koalicionit trepartiak, t cilat mund t ojn sipas gjasave akoma edhe n largimin ... tags: albaniachannelgrekepaqjaprishetqeverinëtop

Kriza financiare greke

08/21/12
Athina zyrtare prgatitet n mnyr t ethshme pr vizitn e kreut t Eurogrupit, Jean-Claude Juncker, n kryeqytetin grek t mrkurn pasdite. tags: athensathineeurozonefrancoisgrekehollandejuncker

Shansi i fundit për Greqinë

08/22/12
Shefi i financs s Eurozons, Jean-Claude Juncker, deklaroi se Greqia duhet t ket t qart se ndihma e fundit pr t ciln u ra dakord prbn ... tags: channeleuroeurozonegrekegreqijunckerkriza

Greqi, qeveria humbet besimin - Top Channel Albania - News - Lajme

09/02/12
Dy muaj e gjysm pas zgjedhjeve t 17 qershorit duket se koalicioni qeveritar po fillon t humb qendresn ndaj presionit q shkaktojn masat e ... tags: albaniachannelgrekegreqikrizalajmenews

Papunësia në Qarkun e Gjirokastrës

02/19/12
Niveli i papunsis pritet t rritet kt vit si rezultat i kthimit nga Greqia i disa mijra emigrantve per shkak t krizs ekonomike dhe ... tags: ditariGjirokastrsgrekekrizaPapunsiQarkuvoa

Organizata Omonia: Do të kryejmë proces regjistrimi

02/05/12
Organizata e pakics greke Omonia njoftoi se do t kryej nj proes t regjistrimit t banorve t pakics greke n Shqipri, gjat periudhs ... tags: grekekolaomoniapakicaraimondregjistrimishqiperi

Biznesi në jug të Shqipërisë

12/23/11
Biznesi n jug t Shqipris u prball gjat vitit 2001 me problemet e krijuara vecanrisht nga kriza n Greqin fqinje. Drejtuesit e Dhoms s ... tags: BiznesigrekeKolakrizaShqiprizeriamerikeszriiameriks

Shqipëri: Pasojat e krizës greke dhe italiane

11/08/11
N Shqipri t gjith bien dakort se ekonomia shqiptare po vuan tanim pasojat e krizs ekonomike europiane, veanrisht asaj greke, e se do t ... tags: ekonomia greke italiene mero Shqipri zriiameriksekonomia