By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Appointments Videos by Popular

Royal Bank of Scotland Appoints New Chief Executive

08/02/13
The Royal Bank of Scotland named the head of its retail operation, Ross McEwan, to become its new chief executive, as it reported a 332 ... tags: AndAppointmentsChangesCompanyExecutiveFinancialReports

Siemens Names Financial Chief to the Top Job

07/31/13
Germany's stumbling industrial giant, after ousting its chief executive over missed profit targets, has promoted a longtime executive to ... tags: AmericanAndAppointmentsChangesCompanyExecutiveGroup

Today in History for June 13th

06/13/12
Highlights of this day in history The Pentagon Papers hits newsstands amid the Vietnam War Thurgood Marshall nominated for the U.S. Supreme ... tags: andappointmentsJohnsonJudicialLyndonNixonnominations

Llotaria, replika ne parlament - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Dyshimet pr paracaktimin e fituesit ne tenderin e lotaris kombtare u kthyen ne teme debati ne seancn plenare te Kuvendi. Deputeti socialist ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus

Bojaxhi kundër modelit te PD - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Gjergj Bojaxhi ka lshuar kritika te forta ndaj qeverisjes aktuale. Ne emisionin 'Intervista' antari i PD ka sqaruar se mnjanimi i tij nga ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus

Zbulohet parmenda 2700-vjeçare - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Kjo parmende druri, e zbuluar pjesrisht ne parkun e Butrintit, sht prdorur ne kt zone 2700 vjet me pare. Sipas arkeologeve objekti sht i ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus

Cooper pritet me domate - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Vizita n Prishtin e ndrmjetsit t BE-s m bisedimet mes Kosovs dhe Serbis, Ropert Cooper, sht pritur me protesta nga deputet dhe aktivist t ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus

"Te hetohet vdekja e Asanajt" - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Megjithse raporti i autopsis i nnshkruar nga tre eksperte mjekoligjore e ka cilsuar vetvrasje vdekjen e Shefit te Privatizimeve ne Kosove ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus

Takimet e Rames ne Bruksel - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Pas takimit me liderin e opozits Edi Rama, kryeministri i Belgjiks Elio Di Rupo ka paralajmruar klasn politike shqiptare te zbatoje 12 ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus

Gjyqi Tahiri-Berisha - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Ka vijuar ne Gjykatn e Tiranes prballja mes fmijve te kryeministrit Shklzen dhe Argita Berisha dhe deputeti socialist Sajmir Tahiri i ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus

KLSH raport për OST - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Pas debatit pr abuzime ne tenderin pr linjn e interkonjeksionit Tirane-Prishtine nj tjetr linje ka rezultuar me probleme. Kontrolli i Larte ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus

Programi i PS ne bujqësi - Vizion Plus - News - Lajme

06/22/12
Deputete dhe figura te rndsishme te PS jan takuar me fermert e Shkodres pr problemet dhe vshtirsit e tyre me te cilat prballet sektori i ... tags: administrationanalysisappointmentseducationallajmenewsPlus