By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Amerikes Videos by Popular

Interviste me z. Hashim Thaci

02/20/12
Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci flet mbi qendrimin e Prishtines zyrtare per te mundesuar integrimin e Kosoves ne forumet rajonale tags: AbaziAmerikesBesimforumeHashimKosovarajonale

Parlamenti shqiptar debaton mbi ndihmat në veri

02/16/12
Parlamenti debatoi n Tiran mbi ecurine e operacioneve t ndihms n veri t Shqipris pr shkak t motit t keq. Deputetet e opozits deklaruan se ... tags: agolliamerikesilirianmotindihmatparlamentishqiperi

Kosovë, fillon shënimi i katër vjetorit të pavarësisë

02/16/12
Kosova ka filluar shnimin e katr vjetorit t shpalljes s pavarsis s saj q sht njohur deri tash nga 86 vende t bots. Udhheqsit e saj politik ... tags: amerikeskaterkosovaleonatpavaresiapervjetorishehu

Pavarësia e Kosovës, katër vjet më pas

02/16/12
Katr vjet pas shpalljes s pavarsis s Kosovs, megjith prparimet, ky vend prballet me sfida madhore si vendosja e nj stabiliteti t qndrueshm, ... tags: amerikaneamerikesanalistekatrkeidakosovakostreci

Fundi i sëmundjes, një libër i ri mjekësor

02/09/12
Libri 'The End of Illness', Fundi i Smundjes, sht pritur mir. Disa e quajn 'kupa e shenjt e mjeksis', sepse ofron fundin, jo thjesht ... tags: amerikesastritfundilulushimjekesisemundjesvoa

Përkeqësohet prej motit situata në veri të Shqipërisë

02/05/12
Gjat nats dhe paradites s sotme sht vshtirsuar m tej situata n Veri t Shqipris, kjo pr shkak t vazhdimit t rreshjeve t dbors, orteqeve dhe ... tags: amerikesdeboramotipellumb. zerishqiperisuloveriu

Papunësia në Kosovë

02/05/12
Kosova aktualisht ka t regjistruar mbi 300 mij t papun gj q ka ndikuar tek shkalla e konsiderueshme e varfris. Por shifrat q pasqyrojn ... tags: amerikeskosoveleonatpapunesiashehuvoazeri

Intervistë me z. Sadi Bexheti, Kryetar i komunës së Tetovës

02/05/12
Kryetari i komuns s Tetovs Sadi Bexheti thot se tensionet ndretnike dhe ndrfetare n Maqedoni jan provokim kundr shoqris dhe se shteti dhe ... tags: amerikesbexhetifestimgashikomunasaditetove

Intervistë me z. Dashamir Tahiri

02/06/12
'Besojm se shtja ame do t zgjidhet n baz t puns shum t madhe t vet komunitetit am, por edhe me besimin e madh q kemi tek Shtetet e ... tags: amerikescameriadashamirmilorimirelashqiperitahiri

Rëndohet situata në veri të Shqipërisë

02/06/12
N Shqiprin veriore ka vazhduar t bjer bor, e shoqruar me ngrica. Tropoja dhe Hasi jan izoluar plotsisht pr shkak t bllokimit t rrugve, q ... tags: amerikesboremotipellumbshqiperisuloveri

Veprimtaria mendore vonon Alzheimerin

01/31/12
Nj studim nga shkenctar t universitetit t Kalifornis n Berkeley zbulon dshmi fizike se njerzit q sfidojn veten intelektualisht, ulin ... tags: alzheimeramerikesastritlulushimendoremjekesivoa