By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Mitrovica Videos by Popular

O proglašenju nezavisnosti severa Kosova

11/23/11
Ideja o eventulnoj nezavisnosti severa Kosova je neozbiljna i nije dobro resenje ni za jednu stranu smatraju srpski i albanski analiticari, ... tags: anketa Budimir Nicic Glas Amerike Kosovo Mitrovica nezavisnost Otvoreni

Barricades of Freedom: Kosovo Serbs build cage against NATO

11/13/11
The long-lasting standoff in Northern Kosovo continues, as NATO peacekeepers use tear gas against the local minority Serbs. Their life ... tags: Albanians Alexey Yaroshevsky Balkan war barricades Belgrade breakaway region conflict

Bogdanović: Euleks da sprovede istragu ubistva

11/10/11
U naselju Brdjani uu severnom delu Mitrovice sino je iz vatrenog oruzja ubijen Sava Mojsi, a dve osobe su ranjene i van su ivotne ... tags: Bogdanovi Brdjani Kosovo Mitrovica Mojsi ubistvoglasamerike.net

Veriu i Kosovës

10/02/11
Serbt betonojn barrikadn n urn kryesore mbi Ibr tags: abazi mitrovicaabazibesimmitrovica

A Serb Too Far: 'Kosovo our land, our home & our life'

10/01/11
Violence has flared again in Northern Kosovo after NATO troops brutally dispersed a crowd of Serbian protesters at a makeshift roadblock. ... tags: Aleksey Yaroshevsky army clashes conflict croatia fire force

Sërbët kundër rihapjes së doganave

09/13/11
Prfaqsuesit e serbve n veriun e Kosovs dhe autoritetet e Beogradit, paralajmrojn kundrshtimin e planeve t Prishtins pr vendosjen e ... tags: Doganat Kosova Mitrovica Shehu Veriu zeriiamerikesDoganat

KFOR, gjendja në Mitrovicë e qetë

09/06/11
Disa mijra nxns t shkollave fillore dhe t mesme n veriun e Kosovs t banuar me shumic serbe, protestuan sot kundr pranis s forcave t siguris ... tags: abazi kfor mitrovicaabaziByhlerkformitrovica

Debate për të ardhmen e veriut të Kosovës

08/13/11
Zhvillimet e ditve t fundit n veriun e Kosovs kan nxitur shum debate pr t ardhmen e asaj, si pjes t banuar me shumic serbe ku nuk njihen ... tags: analist Kosova veriore Mitrovica Nexhmedin SpahiuanalistKosovaKosova veriore

Kosovë: Rrugët në veri ende të bllokuara

08/09/11
N Kosov, rrugt kryesore q ojn n vendkalimet kufitare me Serbin, vazhdojn t mbeten t bllokuara nga protestues serb, prfaqsuesit e t cilve ... tags: bllokuara Leonat Mitrovica rrugt Shehu veri zriiameriks

Serbët në Veri

08/04/11
Mitrovic, tensionet vshtirsojn furnizimet pr banort tags: mitrovicamitrovicaveriu

Kosovë, Dënohen aktet e dhunës në veri

07/28/11
N Kosov, autoritetet vendase e ndrkombtare than se gjendja n veri sht m e qet dhe tashm forcat e NATO-s kan vn nn kontroll pikat kufitare ... tags: Abazi Besim Dhuna Dnohet Mitrovica VeriuAbazi