By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Ditari Videos by Popular

Paraplegjijket në Shqipëri

12/02/11
Ne Shqiperi po shtohen perpjekjet per te punesuar personat me aftesi te kufizuara. USAID po ndihmon ne prodhimin e mijera karrocave dhe po ... tags: Agolli Ditari Shqip zeriamerikesAgolliAlbaniaDitari

Partia Socialiste zgjedhj kryesinë

12/02/11
N Shqipri Partia socialiste mblodhi sot asamblen e saj pr t zgjedhur kryesin e re. N listn e emrave t propozuar nga kryetari Edi Rama ... tags: Ditari Mero Shqip Socialist zeriamerikesAlbaniaDitari

Merkle: Serbia nuk është gati për BE

12/02/11
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot se dhuna e ksaj jave n veriun e Kosovs dshmon se Serbia nuk sht ende e gatshme pr t marr statusin ... tags: Abazi Ditari Kosova Serbia Shqip zeriamerikesAbaziDitari

Bashkepunimi SHBA-Shqiperi ne arsim

11/14/11
Diplomate amerikane dhe drejtues te arsimit shqiptar dskutuan sot mbi bashkepunimin ne fushen e arsimit mes dy vendeve. Sot nisi java ... tags: arsim ditari SHBA shqip Shqiperi voaarsim

Shtyhet gjyqi i F. Limajt

11/14/11
N Prishtin, sht shtyr pr t mrkurn procesi gjyqsor kundr deputetit t Parlamentit t Kosovs, Fatmir Limaj dhe nnt ish pjestarve t Ushtris ... tags: ditari Fatmir Limaj shqip voaditariFatmir

Shqiperi, PD, PS marreveshje per reformen

11/14/11
Ndonse pa buj, parlamenti shqiptar duket se mbylli sot nj kapitull t gjat e t vshtir t nj krize mbi dy vjecare. Shumica dhe opozita i dhan ... tags: ditari marreveshje PD PS reforme shqip voa

Ekspertët: Me vullnetin e Beogradit dhe Prishtinës tensionet mund të zbuten

10/21/11
Lajme Ballkani Evropa Amerika Bota Mjeksi Kultur Mjedisi T tjera Speciale Intervista Slide Shows Interaktive Facebook YouTube Twitter Blog ... tags: Ditari Keida KostreciDitariKeida KostreciZeri i Amerikes

Berisha i gatshëm për heqjen e imunitetit për zyrtarët e lartë

10/21/11
N Shqipri, Kryeministri Sali Berisha tha sot se sht i gatshm q pr shtjen e heqjes s imunitetit pr zyrtart e lart, t pranoj edhe mundsin e ... tags: Armand Mero DitariArmand MeroDitariZeri i Amerikes

Gurgdhendesit e Gjirokastres

09/10/11
Tradita e lashte e gurgdhendjes ne Gjirokaster eshte zbehur per shkak te fitimeve te pakta tags: Ditari gugdhendes Raimond Kola VOADitariGjirokastragugdhendes

Funerali i gjykatesit Konomi

09/10/11
Ne Vlore u mbajt funerali i gjykatesit te vrare Skerdilajd Konomi. Vrasja u cilesua terroriste dhe mafioze. tags: Ditari funerali gjykatesi Skerdilajd Konomi Vlore VOAArmand Mero